Twoje konto

Papież Hitlera

Najniższa cena z 30 dni : 12,90 zł

Dodruk w najbliższym czasie koszty przesyłki od 13,00 zł

Cena: 39,90 zł z VAT

Niezwykle kontrowersyjną książkę angielskiego historyka i dziennikarza Johna Cornwella Papież Hitlera. Sekretna historia Piusa XII przypominamy w 25 lat po jej pierwszym wydaniu i w momencie kiedy powraca sprawa beatyfikacji bohatera książki. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się już w 1965 roku, jednak w roku 2007 papież Benedykt XVI zdecydował o wstrzymaniu procesu. Według wielu opinii nowy papież Franciszek dokończy beatyfikacji w najbliższym czasie. Czy rzeczywiście to nastąpi? John Cornwell nie pozostawia wątpliwości: taka decyzja byłaby co najmniej bardzo kontrowersyjna! Ale przecież papież Franciszek w każdej sytuacji potrafi zaskoczyć i chyba jest faktycznie inną, nową twarzą Kościoła. I dodatkowo zapadła w Watykanie decyzja o tajnych dokumentach z czasów Piusa XI. Czy to zzmieni ustalenia Cornwella. Wydaje się, że raczej potwierdzi wstydliwe elementy w historii Kościoła, papiestwa.
John Cornwell skupia się głównie – co oczywiste – na problemie niedostatecznego przeciwdziałania Watykanu wobec Holocaustu. Autor nieco przesadnie twierdzi, iż papieskie milczenie przypieczętowało los Żydów. Ale poza tematyką Zagłady Żydów zajmuje się także współpracą papieża z innymi faszystowskimi przywódcami, a także papieskim niezwykle autorytarnym sprawowaniem pontyfikatu oraz stosunkiem papieża do komunizmu. Ta książka niewątpliwie wiele kontrowersji. Dla wielu była szokująca, choć jednak prawdziwa. Ale przyznajmy Papież Hitlera doczekał się także wielu ocen niezwykle krytycznych.. Warto wyrobić sobie własne zdanie!
Doskonała i poważna praca o wielkiej historycznej wartości.
New York Post
John Cornwell skrupulatny katolicki historyk i dziennikarz uzyskał dostęp do niedostępnych do tej pory watykańskich dokumentów. Znalazł jednak wyszukane i niespodziewane argumenty tłumaczące takie, a nie inne zachowania Piusa XII
The Wall Street Journal
68, op. miękka, klejona, format 12,5x19,5 cm, cena det. 21 zł (w tym 5 % vat). ISBN: 978-83-61516-56-9
Dodaj Komentarz
Ocena: 1 5
Imię / pseudonim:
Przepisz kod:
weryfikator

Powiadom o dostępność produktu

Zapytaj o produkt