Twoje konto

William S. Burroughs i kult Rock'n'Rolla

Autor: Casey Rae
ISBN: 978-83-7998-353-7
Data premiery: 28.04.2022
Rodzaj oprawy: miękka
ilość stron: 384
Przekład: Robert D. Hloniontko
Najniższa cena z 30 dni : 27,30 zł

Wysyłamy w 48h koszty przesyłki od 13,00 zł

Cena: 17,30 zł z VAT 39,00 zł

Kurt Cobain, Bob Dylan, Patti Smith, David Bowie, The Beatles, The Rolling Stones, U2 a nawet Sting - wszyscy ci muzycy na którymś etapie swojej kariery zetknęli się osobiście z Williamem S. Burroughsem i przyznawali się do inspiracji zarówno jego książkami, jak i ekscentrycznym stylem życia. Autor tropi te wpływy, opowiadając jednocześnie nieoczywistą biografię Burroughsa, w której główne role odgrywa uzależenienie od narkotyków, najprawdopodobniej przypadkowe zabójstwo żony, podróże, literatura i okultyzm. Casey Rae, medioznawca, krytyk i producent muzyczny, nie kryje swojej własnej fascynacji legendarnym pisarzem, i w przekonujący sposób prowadzi czytelnika przez alternatywną wersję ewolucji muzyki popularnej, od psychodelii, folku i początków rock'n'rolla, poprzez punk i heavy metal, aż do współczesnej muzyki elektronicznej, ściśle związanej z ideami Burroughsa. Opisane tutaj zdarzenia dowodzą tezy, że wpływ Burroughsa na współczesną muzykę popularną jest wciąż jeszcze niedoceniony. Jak pisze recenzent "Guardiana" ta książka to
Fascynująca opowieść, szczegółowo oddająca niezwykłość życia Burroughsa, jego dziwaczne obsesje (głównie zamiłowanie do broni palnej i okultyzmu) a także jego herkulesowy apetyt na narkotyki. A 'San Francisco Book Review" dodaje:
Prawdziwy rollercoaster, towarzyszący ci w drodze do punktów kulminacyjnych a później pozwalający cieszyć się istną jazdą bez trzymanki.
 
Dodaj Komentarz
Ocena: 1 5
Imię / pseudonim:
Przepisz kod:
weryfikator

Zapytaj o produkt