Twoje konto

Wariackie papiery

Najniższa cena z 30 dni : 21,44 zł

Wysyłamy w 48h koszty przesyłki od 13,00 zł

Cena: 21,44 zł z VAT 32,00 zł

Siódmy tom Opowiadań powojennych najbardziej warszawskiego z pisarzy warszawskich Stefana Wiecheckiego WIECHA. Wiech nie tylko odtwarza koloryt Warszawy, on wręcz tworzy język, gwarę warszawskich drobnych cwaniaczków. Opisując świat z puntu widzenie przeciętnego "Walerego Wątróbki" zauważa w tym świecie masę absurdów, rzeczy pozytywnych i negatywnych. Wiech częstokroć kpi sobie z władzy, ale ponieważ robi to jako pan "Wątróbka" to zdaje się, iż można to traktować z przymrużeniem oka. A tym czasem Wiech był po prostu wielkim pisarzem i stworzył tę swoją specyficzną formę bo może ułatwiała zawoalowaną krytykę i pozostawiała to co najcenniejsze - trochę żartu, śmiechu, przymrużenia oka. W tym tomie prezentujemy opowiadania z lat 1955-57. Kto czyta WIECHA ten się uśmiecha!
Obecny tom pt. Wariackie papiery czyli siódmy tom opowiadań powojennych Stefana Wiecheckiego w naszej edycji zawiera większość opowiadań opublikowanych przez autora w latach 1955-1957 w tomach Szafa gra (wyd. S.W. Czytelnik, 1955), a w zasadzie tylko w części tego tomu, tworzącej osobną całość, a zatytułowanej Podróż po Warszawie oraz większość opowiadań z opublikowanego w 1957 roku tomu Wariackie papiery (poza kilkoma opowiadaniami, które Wiech opublikował już przed wojną, a które znalazły się w opublikowanym przez nasze wydawnictwo XI. tomie opowiadań przedwojennych pt. Pożycz mi rewolweru!, a także kilkanaście opowiadań o tematyce sportowej opublikowanych pierwotnie w zbiorze Zero do kółka (wyd. Sport i Turystyka, 1956). Tytuł jak zwykle zaczerpnęliśmy z jednego z opowiadań
Pominęliśmy opowiadania, które Wiech opublikował już po wojnie, a w wymienionych wyżej tomach po prostu powtórzył pod identycznym tytułem bez zmian (lub ze zmianami jedynie o charakterze kosmetycznym), a które znalazły się we wcześniejszych tomach naszej edycji Wiadomo – stolica!, Pantofelki z flądry i Koza w kagańcu.
312 stron, oprawa miękka, projekt okładki: Ewa Gawlik; ISBN: 978-83-7998-126-7, cena det. 32 zł
Dodaj Komentarz
Ocena: 1 5
Imię / pseudonim:
Przepisz kod:
weryfikator

Zapytaj o produkt