Twoje konto

Whirlwind

Najniższa cena z 30 dni : 26,73 zł

Dodruk w najbliższym czasie koszty przesyłki od 13,00 zł

Cena: 39,90 zł z VAT

Szósta i ostatnia już część wielkiego azjatyckiego cyklu mistrza powieści Jamesa Clavella. Ten autor słusznie zwany "Mr. Bestseller" był zafascynowany kulturą Azji, znał kilka azjatyckich języków w tym malajski, chiński, japoński Jego azjatycki cykl oprócz Whirlwinda to także m.in. takie hity jak "Shogun" czy "Król szczurów" Tym razem akcja rozgrywa się w gorącym roku 1979 tuż po obaleniu w Iranie szacha Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników wielkiego religijnego przywódcy ajatollaha Chomeiniego. A przecież Iran to ropa. jak wpłynie to na przyszłość i intersy wielkich korporacji przemysłowych? Kto i dlaczego będzie mógł dalej robić interesy w świecie ajatollahów? Fikcja miesza się z prawdą, a wszystko to jak u Clavella w zawrotnym tempie. 1200 stron, które czyta się jednym tchem.
Spojrzał na Bakrawana, a ten wiedział już, że jest zgubiony tak jak Paknuri i że otrzyma taki sam wyrok. Widział, że mułła mówi, ale nie słyszał słów.
– Przepraszam? – zapytał tępo. – Nie usłyszałem, co pan, co pan powiedział?
– Możesz odejść. Na razie. Wykonywać bożą pracę. – Mułła skinął niecierpliwie na wyższego od innych, brzydkiego człowieka. – Ahmed, wyprowadź go! – Potem zwrócił się do Jusufa: – Po Turlaku kapitan policji Mohammad Dezi, cela 917...
Bakrawan poczuł, że ktoś chwyta go za ramię; odwrócił się i wyszedł. W korytarzu omal nie upadł, ale Ahmed podtrzymał go i... zadziwiająco uprzejmie pomógł mu oprzeć się o ścianę.
– Proszę chwilkę odpocząć, ekscelencjo – powiedział.
– Czy ja... Czy ja jestem wolny?
– Jestem tak samo zdziwiony jak pan, agha – odparł mężczyzna. – Klnę się na Boga i proroka, że jestem zdumiony. Jest pan pierwszym z oskarżonych i świadków, któremu pozwolono odejść.
Przekład: Michał Jankowski; projekt okładki: Marcin Wojciechowski; 1184 strony; oprawa miękka; ISBN: 978-83-7998-098-7
Dodaj Komentarz
Ocena: 1 5
Imię / pseudonim:
Przepisz kod:
weryfikator

Powiadom o dostępność produktu

Zapytaj o produkt