Twoje konto

Rosja, z którą można rozmawiać

Najniższa cena z 30 dni : 14,00 zł

Nakład wyczerpany koszty przesyłki od 13,00 zł

Cena: 14,00 zł z VAT 29,80 zł

Rosyjsko-polskie małżeństwo Elena i Gabriel Michalikowie próbują rozmawiać ze znanymi w ludźmi w Rosji, z opozycjonistami wobec reżimu Putina. Czy wszyscy Rosjanie "kupują" kremlowską propagandę? Czy jest w Rosji grupa ludzi, z którą można rozmawiać. Na to pytanie próbuje odpowiedzieć ta ksiązka. mamy tu szkic o innej Rosji, szkic o Michaile Chodorkowskim oraz sześć rozmów z przedstawicielami różnych odłamów opozycji: Ilją Ponomariowem, Julią Łatyniną, Wiktorem Szenderowiczem, Siergiejiem Parchomienką, Siergiejiem Buntmanem oraz Jewgienijem Rojzmanem. Czy z taką Rosją, można rozmawiać? Odpowiedź znajdziecie Państwo w tej książce.
Przed rozliczeniem z wojny na Ukrainie Rosja Putina uciekła w wojnę w Syrii. Sam prezydent wydaje się bezradny wobec determinizmu swoich wcześniejszych działań, które - jak przewracające się kostki domina - popychają go dalej i dalej, powodując kolejne nieszczęścia.
Opozycja jest rozproszona i bezsilna. Narasta terror państwowy. Trwa poszukiwanie szpiegów. W ludziach myślących niezależnie władza widzi agentów wroga.
Trwa militaryzacja Rosji. Obok zbrojących się wojsk Federacji, rosną prywatne armie oligarchów, tworzone oficjalnie, jako straże przemysłowe wielkich zakładów przemysłowych. Za kim opowiedzą się w razie konfliktu wewnętrznego? Za ręką, która je karmi, czy za władzą państwową w odległej Moskwie?
Tragikomiczny spisek gejów na Kremlu; żyjący w świecie fikcji prezydent oraz otumaniony naród, który, jak w narkotyk, ucieka w sen o Imperium.
Czy to jest cała Rosja?
A może gdzieś, równolegle kształtuje się naród, który podniesie się spod brzemienia tragicznej historii i zbuduje społeczeństwo obywatelskie?
Odpowiedzi na te pytania Autorzy szukają u czołowych rosyjskich opozycjonistów i niezależnych dziennikarzy.
(Ze wstępu)
176 stron; oprawa miękka; projekt okładki: Ewa Gawlik; ISBN:978-83-7998-068-0
Dodaj Komentarz
Ocena: 1 5
Imię / pseudonim:
Przepisz kod:
weryfikator

Zapytaj o produkt