Twoje konto

Zbiór trzynastu tytułów Ericha Fromma

Najniższa cena z 30 dni : 171 zł

Wysyłamy w 48h koszty przesyłki od 0,00 zł

Cena: 171,00 zł z VAT 285,00 zł

Polecamy zestaw książek Ericha Fromma. Lektura jego książek daje nadzieję. Nadzieję tak niezbędną w czasach zarazy.

Pakiet trzynastu tytułów w promocyjnym rabacie w wysokiśći 40%

Tytuły wchodzące w skład pakietu:
 
 Miłość, płeć i matriarchat

·         O byciu człowiekiem

·         O miłości do życia

·         O nieposłuszeństwie i inne eseje

·         Pasje Zygmunta Freuda

·         Patologia normalności

·         Psychoanaliza a religia

·         Rewizja Psychoanalizy

·         Rewolucja nadziei

·         Serce człowieka

·         Zapomniany język

·         Zerwać okowy iluzji. Moje spotkanie z myślą Marksa i Freuda

·         Zdrowe społeczeństwo

Pasje Zygmunta Freuda autorstwa Ericha Fromma to krytyczna, a jednak pełna uznania i szacunku analiza sposobu myślenia Freuda, analiza przeprowadzona z punktu widzenia humanistycznej odmiany psychoanalizy. Można wręcz stwierdzić, że Pasje ... to psychoanalityczna teoria osobowości twórcy psychoanalizy. Pasje Zygmunta Freuda z całą pewnością ułatwią nam zrozumienie sposobu myślenia twórcy psychoanalizy, a jak pisze sam Fromm Chociaż Freud reprezentował szczytowe osiągnięcie racjonalizmu, to w tym samym czasie zadał temu racjonalizmowi śmiertelny cios. Pokazując, że źródła działania człowieka tkwią w podświadomości, w głębinach , z których większość nigdy nie otwiera się przed badawczym spojrzeniem, oraz że człowiek świadomą myślą kontroluje swoje zachowanie jedynie w niewielkim stopniu...

Erich Fromm (1900-80) – amerykański psycholog i filozof pochodzenia niemieckiego, uznawany za jednego z najwybitniejszych humanistów XX wieku, twórca psychoanalizy humanistycznej. Autor kilkudziesięciu książek, w tym tak ważnych jak Ucieczka od wolności, Zapomniany język, Patologia normalności, Zdrowe społeczeństwo, Rewolucja nadziei czy właśnie Pasje Zygmunta Freuda.
Znaczny wpływ na sposób myślenia autora wywarła doktryna psychoanalityczna Zygmunta Freuda, jednak Fromm odrzucił jej biologizm, ahistoryzm i asocjologizm i w opozycji do niej stworzył własną teorię osobowości. Pasje Zygmunta Freuda ułatwią nam zrozumienie sposobu myślenia twórcy psychoanalizy, ale także powiedzą nam wiele o sposobie myślenia samego autora Ericha Fromma.
Dodaj Komentarz
Ocena: 1 5
Imię / pseudonim:
Przepisz kod:
weryfikator

Zapytaj o produkt