ballard, burgess, ellis, filas, himilsbach, welsh, wiech > wydawnictwo vis-a-vis/Etiuda

Kup teraz!

Cena: 2.00 PLN
Ilość:
drukuj
Proza polska

Sławomir Łuczak - Chłopcy

Sławomir Łuczak - Chłopcy

Po chłopięcych stronach tęsknota za przeszłością sączy się na zmianę z perwersyjnym humorem, który dla bohaterów powieści wydaje się być jedynym skutecznym antidotum na upływający czas i szablonowość codzienności.

To książka o trzydziestoletnich chłopcach, od których społeczeństwo wraz ze swoimi surowymi normami wymagają więcej niż chłopcy potrafią zaoferować.
W tym konflikcie nie ma zwycięzców i pokonanych, jest wyłącznie koegzystencja oraz wzajemne próby zwrócenia na siebie uwagi.
 

Sławomir Łuczak (ur.1973) - autor powieści Archipelag Rynek, Fetyszysta, Czy to miłość?, Metamorfoza i Nieznajomy. Wokalista i autor tekstów rockowej formacji Chłopcy.
Na CD dołączonym do książki znalazły się dwa utwory Chłopców (o chłopcach) - Moja mantra i Kraków płonie, a także dwie solowe kompozycje Łuczaka (o chłopcach, a jakże) Iluzje i O Tobie jest ta noc.


Łuczak napisał naprawdę dobrą książkę, a kto nie wierzy, jego strata. Jakościowy skok między Archipelagiem Rynek a Chłopcami łatwo zresztą objaśnić. Prozie Łuczaka bardzo dobrze zrobiło wprowadzenie elementów satyrycznych, absurdu oraz czarnego humoru w stylu Kurta Vonneguta.
FA - art

Kraków 2003, wyd. 1, str. 144, op. miękka, format 14,5 x 20,5 cm

ISBN: 83-918255-9-0