ballard, burgess, ellis, filas, himilsbach, welsh, wiech > wydawnictwo vis-a-vis/Etiuda

Kup teraz!

Cena: 25.00 PLN
Ilość:
drukuj
Nauki humanistyczne, historia

Noam Chomsky - Requiem dla amerykańskiego snu. !0 zasad koncentracji bogactw i władzy

Noam Chomsky (ur. 1928) – amerykański językoznawca, filozof i działacz polityczny, profesor w Massachusetts Institute of Technology (od 1961 roku kieruje tam katedrą języków nowożytnych i językoznawstwa), twórca gramatyki transformacyjno-generatywnej. Zajmuje się lingwistyką (twierdzi m.in., że najgłębsze reguły formalne języka mają charakter wrodzony, wprowadził rozróżnienie na język zewnętrzny i wewnętrzny), informatyką (badał języki formalne), mediami (stworzył teorię pięciu filtrów, które stanowią o selekcji wiadomości). Jest także radykalnym, lewicowym krytykiem polityki USA i światowego neoliberalnego kapitalizmu.
„Requiem dla amerykańskiego marzenia” to książka oparta na wywiadach, których Noam Chomsky udzielił w ciągu czterech lat na temat zrównania dochodów. Chomsky uważa je za swoje ostatnie wywiady dokumentalne. Książka przedstawia poglądy autora w przystępnej formie i omawia najważniejsze idee polityczne w niezwykle jasny sposób. Przejdzie do historii jako jedna z najważniejszych i najtrwalszych pozycji. Ukazuje się jednocześnie z filmem pod tym samym tytułem.
160 stron; Przekład: Stefan Baranowski; Projekt okładki: Ewa Gawlik; oprawa twarda: ISBN: 978-83-7998-169-4; cena det. 34,00 zł