ballard, burgess, ellis, filas, himilsbach, welsh, wiech > wydawnictwo vis-a-vis/Etiuda

Kup teraz!

Cena: 30.00 PLN
Ilość:
drukuj
Irvine Welsh

Trainspotting wyd. 4

Zrobiło mi sie niedobrze. Wchodziłem po schodach do chaty Johnny’ego i zaczęło mnie ściskać w brzuchu. Lało sie ze mnie jak z mokrej gąbki, a z każdym krokiem nowa fala potu wychodziła mi przez pory. Z Sickboyem było jeszcze gorzej, ale ta pizda przestawała sie dla mnie liczyć. Widziałem, jak wlecze sie oparty o poręcz przede mną, ale zwracałem na to uwage tylko dlatego, że blokował mi droge do Johnny’ego i hery. Dyszał ciężko, zwisał jak szmata z poręczy, jakby miał rzucić sie w dół schodów.
– W porządku, Si? – pytam sie wkurwiony, bo ta pizda zagradza mi droge.
Machnął ręką i potrząsnął głową, chowając gały. Nic już nie mówie. Jak człowiek czuje sie tak jak on, nie chce mu sie gadać ani słuchać czyjegoś gadania. Nie ma sie ochoty na żadne pieprzenie. Tak jak ja. Czasami myśle, że ludzie ćpają, bo podświadomie marzą o ciszy.
Kiedy w końcu dowlekliśmy sie na góre, Johnny otworzył nam drzwi napierdolony jak autobus. W środku leżał rozłożony sprzęt.

392 strony; oprawa miękka; przekład: Jędrzej Polak, projekt okładki: Jolanta Kowalik; ISBN:978-83-7998-125-0; cena det. 39 zł