ballard, burgess, ellis, filas, himilsbach, welsh, wiech > wydawnictwo vis-a-vis/Etiuda

Arthur C. Clarke, Stephen Baxter - Oko czasu (nakład wyczerpany)

Arthur C. Clarke
Arthur C. Clarke, Stephen Baxter - Oko czasu (nakład wyczerpany)

"Oko czasu" to pierwsza częśc trylogii "Odyseja czasu". Zupełnie odmienna fabuła od cyklu "Odyseja kosmiczna", inni bohaterowie, ale ciągle ten sam poziom literacki. Książka ukazuje się po polsku po raz pierwszy.

Jest rok 1885. Przebywający na Granicy Północno Zachodniej młody dziennikarz, Rudyard Kipling, jest świadkiem niezwykłego spotkania brytyjskich żołnierzy z wytworem nieprawdopodobnie zaawansowanej technologii: unoszącą się w powietrzu kulą, która wydaje się obserwować wszystko wokół. Niebawem zza okolicznego wzgórza wyłania się uszkodzony helikopter z 2037 roku.

20.00 PLN

Arthur C. Clarke - 2061: Odyseja kosmiczna (nakład wyczerpany)

Arthur C. Clarke
Arthur C. Clarke - 2061: Odyseja kosmiczna (nakład wyczerpany)

Odyseja kosmiczna 2010 nie była dalszym ciągiem powieści Odyseja kosmiczna 2001; również ta książka nie jest zwykłą kontynuacją wątków Odysei 2010. Wszystkie trzy powieści należy traktować jako wariacje na ten sam temat, powiązane wielu postaciami i sytuacjami, niekoniecznie jednak rozgrywające się w tym samym wszechświecie. Arthur C. Clarke

16.00 PLN

Arthur Charles Clarke - 2010: Odyseja kosmiczna (nakład wyczerpany)

Arthur C. Clarke
Arthur Charles Clarke - 2010: Odyseja kosmiczna (nakład wyczerpany)

Sir Arthur Charles Clarke (ur. 16 grudnia 1917, zm. 19 marca 2008) – jeden z najwybitniejszych pisarzy science fiction. Z powołania naukowiec i wizjoner, z zamiłowania nurek. W swoich powieściach, zwłaszcza właśnie w serii Odyseja kosmiczna, z wyprzedzeniem kilkudziesięcioletnim zadziwiająco precyzyjnie opisuje przyszłe wynalazki. Czy i zbliżający się rok 2010 będzie zgodny z wizją pisarza? Mamy okazję skonfrontować.

17.00 PLN

Arthur Charles Clarke - 2001: Odyseja kosmiczna (nakład wyczerpany)

Arthur C. Clarke
Arthur Charles Clarke  - 2001: Odyseja kosmiczna (nakład wyczerpany)

Za każdym żyjącym obecnie człowiekiem stoi trzydzieści duchów – taki jest bowiem stosunek, w jakim martwi przewyższają liczebnie żywych. Od zarania dziejów żyło na Ziemi w sumie około stu miliardów ludzi.
Jest to interesująca liczba. Dziwnym zrządzeniem losu w naszejgalaktyce, którą jest Droga Mleczna, znajduje się okołostu miliardów gwiazd.
Tak więc dla każdego człowieka, którykiedykolwiek stąpał po ziemi, świeci jedna gwiazda naszej galaktyki.
Każda z tych gwiazd jest słońcem, często o wiele jaśniejszymi wspanialszym niż nasza mała, najbliższa gwiazda, którąnazywamy Słońcem.
Mnóstwo – być może większość – z tychobcych słońc posiada krążące wokół nich planety. Z pewnościąwięc jest na niebie wystarczająco dużo „Ziem”, by każdy członekrasy ludzkiej – włączywszy w to pierwszych człekokształtnych– miał swój własny raj lub piekło wielkości świata.

16.00 PLN

Stefan Wiechecki Wiech - Wytworny rzeźnik

Wiech
Stefan Wiechecki Wiech - Wytworny rzeźnik

Z baru „Pod Bukietem” na Nowym Świecie wyszli z pieśniąna ustach jacyś dwaj panowie. Prześpiewawszy refren dwukrotnie, poczęli machać rękami we wszystkie strony, wydając jednocześnie dźwięki popularnie zwane psykaniem.
Na to hasło w pełnym galopie podjechały trzy dorożki i cztery taksówki. Ponieważ pasażerowie nie mogli długo się zdecydować, w którym wehikule zająć miejsce, powstał z tego powodu spory zator, który utrudnił wyjazd śpieszącemu do pożaru nowoświeckiemu oddziałowi straży ogniowej.
Wytworzyła się sytuacja niezwykle zawikłana. Dorożkarze,paląc z batów, nie chcieli ustąpić koncertującym na klaksonach szoferom, trębacz straży ogniowej grał na kornecie larum, a panowie spod „Bukieta” spierali się między sobą:
– Józiu, pojedziemy dorożką!
– Nnnie chcę! Jako człowiek postępowy, dążę do motoryzacji kraju i muszę popierać taksówki. Sałaty wont!

13.00 PLN

Brian Lumley - Khai z krainy Khem

Brian Lumley
Brian Lumley - Khai z krainy Khem

Khai, syn głównego architekta faraona Khasathuta, wierzy, że faraon jest bogiem. Doznaje szoku, kiedy dowiaduje się, że głównym celem faraona jest defloracja młodych dziewic oraz uzyskanie nieśmiertelności, dzięki staraniom swych czarnoksiężników.

Khai ośmiela się wystąpić przeciwko faraonowi i zostaje skazany na wieczną niewolę. Ucieka do sąsiedniego Kush, gdzie wkrótce zostaje generałem armii królowej Astarte … oraz jej kochankiem.

22.00 PLN

802% normy

Albumy
802% normy

Album 802% normy to antologia twórczości 2 wielkich fotografów, którzy dokumentowali pierwsze lata istnienia Nowej Huty - Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala. (Zobacz więcej)

30.00 PLN

James Clavell – Gai-jin

James Clavell
James Clavell – Gai-jin

Kolejna wielka powieść z azjatyckiego cyklu Clavella. Tym razem akcja rozgrywa się w Japonii, 260 lat po wydarzeniach opisanych w Shōgunie, a jej bohaterami są Toranaga Yoshi (potomek pana Toranagi - Shōguna) oraz Malcolm Stuarn (wnuk Dirka Struana, Tai-Pana, założyciela wielkiej handlowej firmy Noble House).
Panorama XIX-wiecznej Japonii wkraczającej w nowoczesność, a jednocześnie targanej separatystycznymi spiskami tajnych sprzysiężeń samurajów, shishich, dążących do wypędzenia wszystkich cudzoziemców z kraju.
Walkę z nimi musi podjąć Toranaga Yoshi, a tymczasem do Yokohamy przybywa nowy gai-jin, Malcolm Struan…

55.00 PLN

James Clavell – Whirlwind (nakład wyczerpany)

James Clavell
James Clavell – Whirlwind (nakład wyczerpany)

Szósta, ostatnia część wielkiego, azjatyckiego cyklu Jamesa Clavella. Tym razem akcja rozgrywa się w gorącym 1979 roku tuż po obaleniu szacha Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników ajatollaha Chomeiniego. Czy może to zagrozić interesom wielkich korporacji przemysłowych?

58.00 PLN

Stefan Wiechecki Wiech, Helena w stroju niedbałym

Wiech
Stefan Wiechecki Wiech, Helena w stroju niedbałym

Helena w stroju niedbałym zawiera komplet opowieści pana Piecyka na tle historii Polski. Sam pan Piecyk jest postacią znaną już wcześniej z wielu utworów Wiecha, głównie z felietonów powojennych.

11.00 PLN
Stron: | 1 | ... | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | ... | 30 |