ballard, burgess, ellis, filas, himilsbach, welsh, wiech > wydawnictwo vis-a-vis/Etiuda

Trainspotting (paper-book)

Irvine Welsh
Trainspotting (paper-book)

Debiutancka powieść I.Welsha (ur. 1958) dzisiaj uznawanego za jednego z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych angielskich (a w zasadzie szkockich, Welsh bardzo podkreśla swoją "szkockość", choć obecnie mieszka w Irlandii) pisarzy sprzedała się w Wielkiej Brytanii w prawie milionowym nakładzie. I nic dziwnego jej groteskowy, czarny humor, brak moralizatorrstwa, świetny język, a jeszcze dodatkowo film Danny'ego Boyla sprawiły, że ta powieść była skazana na sukces. Drugie, poprawione wydanie w formie paper-book w wyjątkowo atrakcyjnej cenie

10.50 PLN

Fryderyk Nietzche - Jutrzenka. Myśli o przesądach moralnych

Meandry kultury
Fryderyk Nietzche - Jutrzenka. Myśli o przesądach moralnych

W Jutrzence Nietzsche przeprowadza zasadniczą kkrytykę dotychczasowej moralności, dotychczasowych stosunków społecznych, dotychczasowej kultury.Jak pisze B.A.G. Fuller ażeby uwolnić ludzkość, nim będzie za późno, od zwyrodnienia do jakiego doprowadził chrześcijański, a w szczególności teutońsko-chrześcijański pogląd na życie i sposób życia, potrzebna jest nieodzownie radykalna rewolucja duchowa i, co za tym idzie, moralna i społeczna. Jutrzenka tę rewolucję zapowiada.Codziennie słuchać, co inni o nas mówią, lub na domiar zagłębiać się w przypuszczeniach, co oni o nas myślą - to może przyprawić o zgubę najsilniejszego człowieka. Toć ludzie pozwalają nam istnieć jedynie dlatego, by mogli zawsze co do nas mieć słuszność! Bylibyśmy dla nich nie do zniesienia, gdybyśmy wbrew im mieli lub, co więcej, chcieli mieć słuszność! Ludzie kłamią niewymownie często, lecz nie myślą później o tym i na ogół nie wierzą w to wcale.

9.00 PLN

Fryderyk Nietzsche Tako rzecze Zaratustra

Meandry kultury
 Fryderyk Nietzsche Tako rzecze Zaratustra

str. 328oprama miękkaformat 12,5x19,5 cmISBN: 978-83-61516-36-1Książka uznawana za najważniejszą w dorobku Fryderyka Nietzschego (1844-1900) filozofa, którego poglądy znacząćo wpłynęly na całe przyszłe myślenie o kulturze, człowieku, cywiliazacji...

10.00 PLN

Bret Easton Ellis - Informatorzy

Bret Easton Ellis
Bret Easton Ellis - Informatorzy

Bret Easton Ellis (ur. 1964) – jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich. Porównywany do Ernesta Hemingwaya, Francisa Scotta Fitzgeralda czy Nathanaela Westa. Zasłynął skandalizującą powieścią „American Psycho” (wyd. polskie vis-a-vis/Etiuda 2005). Napisał także „/Od/loty godowe”, „Galmoramę” i „Lunar Park”. „Informatorzy” to jego wczesna, ale już w pełni dojrzała książka.

Informatorzy są pełni makabrycznej gotyckiej wrażliwości, niesmacznych żartów i szokujących szczegółów … komiczne … ambitne. Są tam przenikliwe spostrzeżenia – nieskazitelnie opanowana proza.
Newsday
Informatorzy stanowią dzieło autora w szczytowej formie, autora głęboko zatroskanego upadkiem moralności naszego społeczeństwa. Książka prowadzi nas od pierwszego do siódmego kręgu piekła, od Salingera do de Sade'a.
Will Self
Wnikliwym okiem dziennikarza, wychwytującym wszystkie detale i dialogi, narracja Ellisa nie ma w sobie nic z sentymentalizmu i empatii wytrawnego pisarza komediowego.
Los Angeles Times

20.00 PLN

Adam Gross - Słowem i piórem malarza. Imponderabilia, memorabilia, curiosa

Nauki humanistyczne, historia
Adam Gross - Słowem i piórem malarza. Imponderabilia, memorabilia, curiosa

Zbiór ponad 2000 złotych myśli ponad dwustu wybitnych malarzy od Tycjana, Michała Anioła, Leonarda da Vici, po Pabla Picassa, Jacksona Pollocka, Witkacego. Zebrane przez Adama Grossa (doktora medycyny, którego drugą wielką pasją jest malarstwo) z około 180 różnych książek. Myśli o sztuce, warsztacie malarza, życiu, przemijaniu. O sławie, krytyce, innych malarzach, o pieniądzach i kobietach. Jak pisze we wstępie do niniejszego zbioru Joanna Szydłowska ma on wyposażyć czytelnika w jego wędrówce przez muzealne sale w narzędzie pomagające zobaczyć w obrazie coś więcej – odbicie osobowości jego twórcy, fragmenty jego credo artystycznego, jego poglądy na własną i cudzą sztukę. Dodatkową atrakcją tej księgi jest kilkanaście niezwykle zabawnych ilustracji Marcina Bieńka.Książka w twardej oprawie, szyta, w dużym formacie, bardzo starannie wydana i opracowana.

26.00 PLN

J.G. Ballard - Rzeźbiarze chmur

J.G. Ballard
J.G. Ballard - Rzeźbiarze chmur

James Graham Ballard (jako autor podpisujący się wyłącznie inicjałami imion) - angielski pisarz, eseista, twórca tzw. „nowej fali” w literaturze SF. Urodził się w 1930 roku w Szanghaju i pierwsze lata życia spędził w Chinach, w czasie wojny trafił wraz z rodzicami do japońskiego obozu. Przeżycia z tego okresu opisał w autobiograficznej książce „Imperium słońca” (sfilmowanej przez S. Spielberga).
Zasłynął przede wszystkim jako autor opowiadań i powieści sience fiction. Ale jest to bardzo specyficzne, ballardowskie sf. Według Lecha Jęczmyka kluczem do zrozumienia twórczości Ballarda jest surrealizm. Rzeczywiście, pustynne krajobrazy Ballarda są zewnętrznymi projekcjami stanów psychicznych jego bohaterów, wyrazem spustoszenia duchowego, tego, co nazywa „psychicznym zerem”. Jest to zgodne z programem surrealizmu, ale Ballard jest surrealistą w sience fiction, o której mówią, że znalazła kontakt z masową podświadomością, że ujawniła stłumione pragnienia, kompleksy i lęki współczesnych społeczeństw.
O Ballardzie mówi się, jako o najbardziej wpływowym pisarzu popkultury, pod wpływem książek którego powstały przeboje Madonny i Radiohead, utwory Joy Dyvision i Manic Street Preachers, dziwaczne budynki, projektowane przez Rema Koolhaasa i Nigela Coatesa, filmy Stevena Spielberga i Davida Cronenberga, seriale telewizyjne i rozprawy filozoficzne (Łukasz Orbitowski).James Ballard zmarł 19 kwietnia 2009 roku.
Rzeźbiarze chmur to drugi z trzech przygotowywanych przez nasze wydawnictwo tomów jego opowiadań. W tym tomie przedstawiamy Państwu opowiadania po raz pierwszy publikowane w Polsce w formie książkowej (trzy z nich opublikowała wcześniej „Literatura na świecie”, pozostałe po raz pierwszy trafiają do polskiego czytelnika). Te opowieści bywają zabawne, bywają i przerażające, niektóre dzieją się w różnych dziwnych miejscach, ale przecież wszystkie dzieją się w nas, w naszej świadomości...

18.00 PLN

Arthur C. Clarke, Frederik Pohl - Ostatnie twierdzenie (nakład wyczerpany)

Arthur C. Clarke
Arthur C. Clarke, Frederik Pohl - Ostatnie twierdzenie (nakład wyczerpany)

W dalekich otchłaniach kosmosu Wielcy Galaktycy, istoty o inteligencji znacznie przewyższającej ludzką, zaobserwowali echa pierwszych ziemskich prób nuklearnych. Natychmiast wysłali potężną flotę kosmiczną, której jedynym zadaniem było zniszczenie wszelkiego życia na naszej planecie. 
W tym samym czasie Ranjit Subramanian, młody student astronomii ze Sri Lanki, uparcie próbuje rozwikłać liczący sobie ponad trzysta lat problem matematyczny. Upór ten wprowadza go mimochodem za kulisy ściśle tajnego projektu militarnego pod kryptonimem "Milczący Piorun". 
W przeddzień inwazji, gdy Chiny, Ameryka i Europa toczą walkę o przywództwo nad światem, córka Ranjita zostaje porwana. Od tej chwili tylko on może uchronić swoją rodzinę i całą ludzkość przed zagładą...

"Clarke był... gigantem science fiction"(Richard Morgan) 

"Pohl wciąż pozostaje najzdolniejszym pisarzem, jakiego science fiction stworzyło."(Kingsley Amis)

22.00 PLN

Arkadiusz Buczek - Antrakt

Poezja polska
Arkadiusz Buczek - Antrakt

obłąkany dyrygent w autobusie darmowym

kakofonia dźwięków wespół z anemicznymi promieniami
marcowego słońca poraziła w jego odczuciu estetykę
i majestat świąt więc chyba postanowił to naprawić
już kiedy zatykał palcami uszy podjął właściwą decyzję
ale przeraził się jej więc odczekał dwa pierwsze zakręty
potem zaczął wykonywać gesty opuszczony przez swoją
orkiestrę maestro samozwaniec z zakładu zamkniętego
o zaostrzonym rygorze wy tam przestańcie się kurwa śmiać
a ty w czerni wyjmij słuchawki z uszu tool nie jest dobry
w wielką sobotę przestańcie sykać puszkami z piwem
szeleścić reklamówkami jednorazowymi z napisem tesco
i gadać o pierdołach Chrystus umarł po raz kolejny za was
tak za was skurwiele na krzyżu miejcie chociaż trochę godności
ja was poprowadzę do zbawienia tym oto darmowym autobusem

10.00 PLN

Fryderyk Nietzsche - Poza dobrem i złem

Meandry kultury
Fryderyk Nietzsche - Poza dobrem i złem

Tako rzecze Nietzsche: Swej niemoralności się wstydzić - jest to pierwszy stopień schodów, u których szczytu wstydzi się człowiek także swej moralności.

8.50 PLN

Brian Lumley - Nekroskop 16 - Harry i piraci

Brian Lumley
Brian Lumley - Nekroskop 16 -  Harry i piraci

Harry Keogh, pierwszy Nekroskop powraca. Szesnasta i prawdopodobnie ostatnia część kultowego cyklu. Harry Keogh to bez wąpienia najważniejszy z bohaterów Briana Lumley. Czytelnicy poznali Harry'ego, który potrafi się komunikować ze zmarłymi, przemieszczać w czasie i przestrzeni dzięki kontinuum Mõbiusa, byli świadkami, jak walczy z podstępnymi Wampirami, jak wreszcie walczy o swoją rodzinę i swoje człowieczeństwo. Ostatnie trzy nowele o Nekroskopie!!!

19.00 PLN
Stron: | 1 | ... | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | ... | 33 |