ballard, burgess, ellis, filas, himilsbach, welsh, wiech > wydawnictwo vis-a-vis/Etiuda

Lexa Rosean - Encyklopedia magicznych ingrediencji (wydanie 2)

Przewodniki
Lexa Rosean - Encyklopedia magicznych ingrediencji (wydanie 2)

Najnowocześniejszy przewodnik po magicznych ingrediencjach stosowanych w czarach napisany przez wiccańską kapłankę Lexę Rosean - współczesną czarownicę stosującą starożytną magię w nowym tysiącleciu. Encyklopedia dostarcza zarówno amatorom jak i doświadczonym praktykującym magom szybkie, łatwe oraz dokładne wskazówki prowadzące do magicznych mocy i właściwości ziół, przypraw, warzyw, kwiatów, owoców, metali, czy kolorów - w sumie ponad 500 składników.

30.00 PLN

Fryderyk Nietzsche - Wola mocy

Meandry kultury
Fryderyk Nietzsche - Wola mocy

"Wola mocy" w klasycznym przekładzie Stefana Frycza i Konrada Drzewieckiego.

15.00 PLN

Erich Fromm - Zapomniany język. Wstęp do rozumienia snów baśni i mitów

Meandry kultury
Erich Fromm - Zapomniany język. Wstęp do rozumienia snów baśni i mitów

Jedna z najważniejszych książek Ericha Fromma (1900-80) amerykańskiego psychologa i filozofa pochodzenia niemieckiego, uznawanego za jednego z najwybitniejszych humanistów XX wieku, twórcy psychoanalizy humanistycznej. Jak pisze M. Chałubiński Fromm cele swojej humanistyki nazywa „leczeniem duszy” wpisując tym samym własną twórczość tradycje uprawiania filozofii społecznej. Od poglądów wyznawanych przez większość naukowców odróżnia Fromma nie tylko pojmowanie celów humanistyki, ale także przekonanie o istnieniu wyższych instancji poznawczych niż nauka. Czyż przecież mit, baśń, sen mogą być analizowane wyłącznie w kategoriach naukowych, behawioralnych? Nie mogą odpowiada Fromm, ale pozostaje przy tym naukowcem, którego tez nie sposób ignorować...

17.00 PLN

Deisetz Teitaro Suzuki - Wprowadzenie do buddyzmu zen

Meandry kultury
Deisetz Teitaro Suzuki -  Wprowadzenie do buddyzmu zen

Deisetz Teitaro Suzuki (1870-1966) – jeden z najwybitniejszych znawców i mistrzów buddyzmu Zen, profesor uniwersytetów Otani w Kioto i Columbia University, zarazem człowiek który najbardziej przybliżył Zen człowiekowi Zachodu. Często poszukiwał elementów wspólnych myśli Dalekiego Wschodu i Zachodu. Świetnie znający obydwie kultury Suzuki jest najlepszym przewodnikiem po świecie Zen dla międzynarodowego czytelnika. Napisał między innymi trzy serie Essays in Zen Buddhism, Manual of Zen Buddhism, Mysticizm: Christian and Buddhist, Buddyzm Zen i psychoanaliza (z E. Frommem i E. De Martino).

15.00 PLN

Robert Graves - Mity greckie (nakład wyczerpany)

Meandry kultury
Robert Graves - Mity greckie (nakład wyczerpany)

Mity greckie Roberta Gravesa (1895-1985) angielskiego pisarza (autora bestsellerowych powieści historycznych, między innymi Ja Kladiusz i Klaudiusz i Messalina), poety, historyka, kulturoznawcy – to do dzisiaj najlepsze, najpełniejsze i najciekawiej opracowane kompendium wiedzy o wierzeniach i kulturze starożytnych Greków. Od powstania świata z Chaosu i narodzin olimpijskich bogów przez prace Herkulesa aż do Wojny Trojańskiej i powrotu Odyseusza. Graves oprowadza po tym świecie z literacką biegłością i niezwykłą, erudycyjną wiedzą. Przedstawia różne, często nawet sprzeczne, wersje i interpretacje mitów tworząc z nich jednak jednolitą całość. W rezultacie proponuje nam świetnie literacko napisaną encyklopedię wiedzy o kulturze greckiej, niezbędną zarówno dla specjalistów jak i dla każdego poszukiwacza wiedzy o bogach, herosach, nadzwyczajnych wydarzeniach, które inspirowały Homera, Sofoklesa, Eurypidesa i wiedzy o tym co w zasadniczym stopniu ukształtowało europejską kulturę.

64.00 PLN

Kalendarz Robotniczy 2010

Kalendarze
Kalendarz Robotniczy 2010

Tym razem zastanawiamy się nad naturą kryzysu ekonomicznego, rozszyfrowujemy prawdziwe oblicze imperializmu amerykańskiego, nie oddajemy naszych fabryk i zastanawiamy się nad tym, co się z tymi pieniędzmi dzieje!

12.50 PLN

Andrzej Nazar - Tajemnice krakowskich budowli

Cracoviana
Andrzej Nazar - Tajemnice krakowskich budowli

Książka Andrzeja Nazara historyka sztuki, dziennikarza, wielbiciela Krakowa przedstawia nieznane fragmenty historii Krakowa. Opowiada o krakowskich smokach, krakowskich kościołach, studniach, aniołach, diabłach, dzwonach, schodach, pamiątkowych tablicach i grobach. Czy wiecie, że istnieją trzy groby Królowej Jadwigi albo dlaczego zegar na wieży dawnego ratusza miasta Kazimierza ma tylko jedną wskazówkę? Ta książka okrywa dziesiątki takich tajemnic.

16.00 PLN

Chrystus jako motyla trąbka - FILASOFIA tom 1

Poezja polska
Chrystus jako motyla trąbka - FILASOFIA tom 1

nie patrz na świat językiem zdychaj >> Pierwszy tom Żadnej historii .FILASA opisujący siedemnastoletni pobyt autora na wyspie Senja. Piękna i mądra książka. Ma dwieście stron, składa się jeszcze z jednego Wirsza i Chrystusa jako motylej trąbki.

8.80 PLN

Esther Vilar - Na dziewczęcej skórze

Proza i poezja światowa
Esther Vilar - Na dziewczęcej skórze

Esther Vilar to nie tylko piękna Argentynka i Niemka z pochodzenia. Ale też zdumiewająca odwagą i chyba najmądrzejsza kobieta świata. Przy tym feministka. Lecz nie z tych nawiedzonych, które uważają mężczyznę za swego wroga. Esther Vilar dowodzi, że zgubny dla obu stron konflikt między kobietą a mężczyzną wynika, po większej części, tylko ze ślepej zajadłości albo z głupoty. Bo gdyby nie ten brak rozsądku, mężczyzna i kobieta powinni być i bywają dla siebie nawzajem czymś najwspanialszym na świecie i niezawodnym. Mówią o tym jej genialne powieści Matematyka Niny Gluckstein i Amerykańska papieżyca, już wydane po polsku. Sensacyjne i porywające w lekturze. A przy tym pełne frapującej mądrości. Oto trzecia z nich.

20.00 PLN

James Graham Ballard - Ogród czasu

J.G. Ballard
James Graham Ballard - Ogród czasu

James Graham Ballard (jako autor podpisujący się wyłącznie inicjałami imion) - angielski pisarz, eseista, twórca tzw. „nowej fali” w literaturze SF. Urodził się w 1930 roku w Szanghaju i pierwsze lata życia spędził w Chinach, w czasie wojny trafił wraz z rodzicami do japońskiego obozu. Przeżycia z tego okresu opisał w autobiograficznej książce „Imperium słońca” (sfilmowanej przez S. Spielberga). Zasłynął przede wszystkim jako autor opowiadań i powieści sience fiction. Ale jest to bardzo specyficzne, ballardowskie sf. Jak pisze w posłowiu do tego tomu Lech Jęczmyk Kluczem do zrozumienia twórczości Ballarda jest surrealizm.

22.00 PLN
Stron: | 1 | ... | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | ... | 31 |