ballard, burgess, ellis, filas, himilsbach, welsh, wiech > wydawnictwo vis-a-vis/Etiuda

Adam Gross - Słowem i piórem malarza. Imponderabilia, memorabilia, curiosa

Nauki humanistyczne, historia
Adam Gross - Słowem i piórem malarza. Imponderabilia, memorabilia, curiosa

Zbiór ponad 2000 złotych myśli ponad dwustu wybitnych malarzy od Tycjana, Michała Anioła, Leonarda da Vici, po Pabla Picassa, Jacksona Pollocka, Witkacego. Zebrane przez Adama Grossa (doktora medycyny, którego drugą wielką pasją jest malarstwo) z około 180 różnych książek. Myśli o sztuce, warsztacie malarza, życiu, przemijaniu. O sławie, krytyce, innych malarzach, o pieniądzach i kobietach. Jak pisze we wstępie do niniejszego zbioru Joanna Szydłowska ma on wyposażyć czytelnika w jego wędrówce przez muzealne sale w narzędzie pomagające zobaczyć w obrazie coś więcej – odbicie osobowości jego twórcy, fragmenty jego credo artystycznego, jego poglądy na własną i cudzą sztukę. Dodatkową atrakcją tej księgi jest kilkanaście niezwykle zabawnych ilustracji Marcina Bieńka.Książka w twardej oprawie, szyta, w dużym formacie, bardzo starannie wydana i opracowana.

26.00 PLN

J.G. Ballard - Rzeźbiarze chmur

J.G. Ballard
J.G. Ballard - Rzeźbiarze chmur

James Graham Ballard (jako autor podpisujący się wyłącznie inicjałami imion) - angielski pisarz, eseista, twórca tzw. „nowej fali” w literaturze SF. Urodził się w 1930 roku w Szanghaju i pierwsze lata życia spędził w Chinach, w czasie wojny trafił wraz z rodzicami do japońskiego obozu. Przeżycia z tego okresu opisał w autobiograficznej książce „Imperium słońca” (sfilmowanej przez S. Spielberga).
Zasłynął przede wszystkim jako autor opowiadań i powieści sience fiction. Ale jest to bardzo specyficzne, ballardowskie sf. Według Lecha Jęczmyka kluczem do zrozumienia twórczości Ballarda jest surrealizm. Rzeczywiście, pustynne krajobrazy Ballarda są zewnętrznymi projekcjami stanów psychicznych jego bohaterów, wyrazem spustoszenia duchowego, tego, co nazywa „psychicznym zerem”. Jest to zgodne z programem surrealizmu, ale Ballard jest surrealistą w sience fiction, o której mówią, że znalazła kontakt z masową podświadomością, że ujawniła stłumione pragnienia, kompleksy i lęki współczesnych społeczeństw.
O Ballardzie mówi się, jako o najbardziej wpływowym pisarzu popkultury, pod wpływem książek którego powstały przeboje Madonny i Radiohead, utwory Joy Dyvision i Manic Street Preachers, dziwaczne budynki, projektowane przez Rema Koolhaasa i Nigela Coatesa, filmy Stevena Spielberga i Davida Cronenberga, seriale telewizyjne i rozprawy filozoficzne (Łukasz Orbitowski).James Ballard zmarł 19 kwietnia 2009 roku.
Rzeźbiarze chmur to drugi z trzech przygotowywanych przez nasze wydawnictwo tomów jego opowiadań. W tym tomie przedstawiamy Państwu opowiadania po raz pierwszy publikowane w Polsce w formie książkowej (trzy z nich opublikowała wcześniej „Literatura na świecie”, pozostałe po raz pierwszy trafiają do polskiego czytelnika). Te opowieści bywają zabawne, bywają i przerażające, niektóre dzieją się w różnych dziwnych miejscach, ale przecież wszystkie dzieją się w nas, w naszej świadomości...

18.00 PLN

Arthur C. Clarke, Frederik Pohl - Ostatnie twierdzenie (nakład wyczerpany)

Arthur C. Clarke
Arthur C. Clarke, Frederik Pohl - Ostatnie twierdzenie (nakład wyczerpany)

W dalekich otchłaniach kosmosu Wielcy Galaktycy, istoty o inteligencji znacznie przewyższającej ludzką, zaobserwowali echa pierwszych ziemskich prób nuklearnych. Natychmiast wysłali potężną flotę kosmiczną, której jedynym zadaniem było zniszczenie wszelkiego życia na naszej planecie. 
W tym samym czasie Ranjit Subramanian, młody student astronomii ze Sri Lanki, uparcie próbuje rozwikłać liczący sobie ponad trzysta lat problem matematyczny. Upór ten wprowadza go mimochodem za kulisy ściśle tajnego projektu militarnego pod kryptonimem "Milczący Piorun". 
W przeddzień inwazji, gdy Chiny, Ameryka i Europa toczą walkę o przywództwo nad światem, córka Ranjita zostaje porwana. Od tej chwili tylko on może uchronić swoją rodzinę i całą ludzkość przed zagładą...

"Clarke był... gigantem science fiction"(Richard Morgan) 

"Pohl wciąż pozostaje najzdolniejszym pisarzem, jakiego science fiction stworzyło."(Kingsley Amis)

22.00 PLN

Arkadiusz Buczek - Antrakt

Poezja polska
Arkadiusz Buczek - Antrakt

obłąkany dyrygent w autobusie darmowym

kakofonia dźwięków wespół z anemicznymi promieniami
marcowego słońca poraziła w jego odczuciu estetykę
i majestat świąt więc chyba postanowił to naprawić
już kiedy zatykał palcami uszy podjął właściwą decyzję
ale przeraził się jej więc odczekał dwa pierwsze zakręty
potem zaczął wykonywać gesty opuszczony przez swoją
orkiestrę maestro samozwaniec z zakładu zamkniętego
o zaostrzonym rygorze wy tam przestańcie się kurwa śmiać
a ty w czerni wyjmij słuchawki z uszu tool nie jest dobry
w wielką sobotę przestańcie sykać puszkami z piwem
szeleścić reklamówkami jednorazowymi z napisem tesco
i gadać o pierdołach Chrystus umarł po raz kolejny za was
tak za was skurwiele na krzyżu miejcie chociaż trochę godności
ja was poprowadzę do zbawienia tym oto darmowym autobusem

10.00 PLN

Fryderyk Nietzsche - Poza dobrem i złem

Meandry kultury
Fryderyk Nietzsche - Poza dobrem i złem

Tako rzecze Nietzsche: Swej niemoralności się wstydzić - jest to pierwszy stopień schodów, u których szczytu wstydzi się człowiek także swej moralności.

8.50 PLN

Brian Lumley - Nekroskop 16 - Harry i piraci

Brian Lumley
Brian Lumley - Nekroskop 16 -  Harry i piraci

Harry Keogh, pierwszy Nekroskop powraca. Szesnasta i prawdopodobnie ostatnia część kultowego cyklu. Harry Keogh to bez wąpienia najważniejszy z bohaterów Briana Lumley. Czytelnicy poznali Harry'ego, który potrafi się komunikować ze zmarłymi, przemieszczać w czasie i przestrzeni dzięki kontinuum Mõbiusa, byli świadkami, jak walczy z podstępnymi Wampirami, jak wreszcie walczy o swoją rodzinę i swoje człowieczeństwo. Ostatnie trzy nowele o Nekroskopie!!!

19.00 PLN

M. Goldstein, K. Dresdner - Kultura i sztuka ludu żydowskiego (nakład wyczerpany)

Nauki humanistyczne, historia
M. Goldstein, K. Dresdner - Kultura i sztuka ludu żydowskiego (nakład wyczerpany)

Reprint wydania z 1935 roku z przedmową Majera Bałabana. Książka zawiera setki ilustracji, dodatkowo także streszczenia w językach angielskim, niemieckim i francuskim. Przedstawia życie rodzinne i społeczne, portrety, typy i karykatury, ubiory i biżuterię, kalendarze i obyczaje świąteczne, przedmioty kultu, bożnice i cmentarze, sztukę ludową i ceramikę, rękopisy i druki, metaloplastykę oraz ekslibrisy i plakaty Żydów polskich. Także przedstawia żydowskich artystów oraz prezentuje pamiątki żydowski z okresu I Wojny Światowej.

36.00 PLN

Ray Bradbury - Jakiś potwór tu nadchodzi (nakład wyczerpany)

Proza i poezja światowa
Ray Bradbury - Jakiś potwór tu nadchodzi (nakład wyczerpany)

Dwóch zwyczajnych trzynastoletnich chłopców i serdecznych przyjaciół, Jim Nightshade i Will Halloway, zamiłowanych w awanturniczych powieściach i nocnych przygodach, biegających po sadach i cmentarzach z kieszeniami wypełnionymi kamieniami, starymi scyzorykami i innymi chłopięcymi skarbami, napotyka na swojej drodze tajemniczy, mroczny lunapark, którego właściciele, Dark i Cooger, pod fasadą przedstawień uprowadzają ludzi, zabierają im dusze i zmieniają w groteskowe dziwolągi, by przez wieki więzić ich w swoim wesołym miasteczku...Kim są naprawdę panowie Dark i Cooger i czego chcą od chłopców? Czy Jim i Will unikną zemsty demonicznych właścicieli lunaparku? Czy ich przyjaźń przetrwa ciężką próbę, jaka ich czeka?

20.00 PLN

Lexa Rosean - Encyklopedia magicznych ingrediencji (wydanie 2)

Przewodniki
Lexa Rosean - Encyklopedia magicznych ingrediencji (wydanie 2)

Najnowocześniejszy przewodnik po magicznych ingrediencjach stosowanych w czarach napisany przez wiccańską kapłankę Lexę Rosean - współczesną czarownicę stosującą starożytną magię w nowym tysiącleciu. Encyklopedia dostarcza zarówno amatorom jak i doświadczonym praktykującym magom szybkie, łatwe oraz dokładne wskazówki prowadzące do magicznych mocy i właściwości ziół, przypraw, warzyw, kwiatów, owoców, metali, czy kolorów - w sumie ponad 500 składników.

30.00 PLN

Fryderyk Nietzsche - Wola mocy

Meandry kultury
Fryderyk Nietzsche - Wola mocy

"Wola mocy" w klasycznym przekładzie Stefana Frycza i Konrada Drzewieckiego.

15.00 PLN
Stron: | 1 | ... | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | ... | 31 |