ballard, burgess, ellis, filas, himilsbach, welsh, wiech > wydawnictwo vis-a-vis/Etiuda

Kalendarz Robotniczy 2010

Kalendarze
Kalendarz Robotniczy 2010

Tym razem zastanawiamy się nad naturą kryzysu ekonomicznego, rozszyfrowujemy prawdziwe oblicze imperializmu amerykańskiego, nie oddajemy naszych fabryk i zastanawiamy się nad tym, co się z tymi pieniędzmi dzieje!

12.50 PLN

Andrzej Nazar - Tajemnice krakowskich budowli

Cracoviana
Andrzej Nazar - Tajemnice krakowskich budowli

Książka Andrzeja Nazara historyka sztuki, dziennikarza, wielbiciela Krakowa przedstawia nieznane fragmenty historii Krakowa. Opowiada o krakowskich smokach, krakowskich kościołach, studniach, aniołach, diabłach, dzwonach, schodach, pamiątkowych tablicach i grobach. Czy wiecie, że istnieją trzy groby Królowej Jadwigi albo dlaczego zegar na wieży dawnego ratusza miasta Kazimierza ma tylko jedną wskazówkę? Ta książka okrywa dziesiątki takich tajemnic.

16.00 PLN

Chrystus jako motyla trąbka - FILASOFIA tom 1

Poezja polska
Chrystus jako motyla trąbka - FILASOFIA tom 1

nie patrz na świat językiem zdychaj >> Pierwszy tom Żadnej historii .FILASA opisujący siedemnastoletni pobyt autora na wyspie Senja. Piękna i mądra książka. Ma dwieście stron, składa się jeszcze z jednego Wirsza i Chrystusa jako motylej trąbki.

8.80 PLN

Esther Vilar - Na dziewczęcej skórze

Proza i poezja światowa
Esther Vilar - Na dziewczęcej skórze

Esther Vilar to nie tylko piękna Argentynka i Niemka z pochodzenia. Ale też zdumiewająca odwagą i chyba najmądrzejsza kobieta świata. Przy tym feministka. Lecz nie z tych nawiedzonych, które uważają mężczyznę za swego wroga. Esther Vilar dowodzi, że zgubny dla obu stron konflikt między kobietą a mężczyzną wynika, po większej części, tylko ze ślepej zajadłości albo z głupoty. Bo gdyby nie ten brak rozsądku, mężczyzna i kobieta powinni być i bywają dla siebie nawzajem czymś najwspanialszym na świecie i niezawodnym. Mówią o tym jej genialne powieści Matematyka Niny Gluckstein i Amerykańska papieżyca, już wydane po polsku. Sensacyjne i porywające w lekturze. A przy tym pełne frapującej mądrości. Oto trzecia z nich.

20.00 PLN

James Graham Ballard - Ogród czasu

J.G. Ballard
James Graham Ballard - Ogród czasu

James Graham Ballard (jako autor podpisujący się wyłącznie inicjałami imion) - angielski pisarz, eseista, twórca tzw. „nowej fali” w literaturze SF. Urodził się w 1930 roku w Szanghaju i pierwsze lata życia spędził w Chinach, w czasie wojny trafił wraz z rodzicami do japońskiego obozu. Przeżycia z tego okresu opisał w autobiograficznej książce „Imperium słońca” (sfilmowanej przez S. Spielberga). Zasłynął przede wszystkim jako autor opowiadań i powieści sience fiction. Ale jest to bardzo specyficzne, ballardowskie sf. Jak pisze w posłowiu do tego tomu Lech Jęczmyk Kluczem do zrozumienia twórczości Ballarda jest surrealizm.

22.00 PLN

Jaroslav Hasek - Tasiemiec Księżnej Pani

Proza i poezja światowa
Jaroslav Hasek - Tasiemiec Księżnej Pani

Tak się zaczęło. To w tym tomie po raz pierwszy zaprezentuje się światu dobry wojak Szwejk, który będzie działał w lotnictwie. I jak na niego przystało - zacznie rezolutnie - od lotu do wszystkich diabłów. Spotka się tam z innym aniołem - księżną Mechlińską, która wdrapie się do nieba po swoim tasiemcu. Itd. Satyryczne opowiastki Jaroslava Haska skrzą się czeskim humorem i plebejską rubasznością od pierwszego do ostatniego zdania książki.
Tasiemiec Księżnej Pani to już trzeci po Zniknięciu posła i Szczęśliwym gniazdku tom opowiadań Haska, który ukazuje się w naszym wydawnictwie.

11.00 PLN

Brian Lumley - Bohater snów

Brian Lumley
Brian Lumley - Bohater snów

W uregulowanym, zwyczajnym życiu Dawida Hero brakuje czegoś istotnego. Wszystkie dni są do siebie podobne, proste, przewidywalne, nudne.
Ale noce! Każdej nocy Dawid Hero zostaje przeniesiony do cudownego świata, gdzie dzielni mężczyźni i kobiety walczą z okropnym istotami obdarzonymi strasznymi, mrocznymi mocami.
Światy snu kuszą Dawida, wciągając go coraz głębiej i coraz bardziej oddalając od świata jawy. Spotyka w nich szlachetnych wojowników i piękne, czułe kobiety oraz staje przed wyzwaniami większymi niż jest w stanie sobie wyobrazić.

18.00 PLN

Kenneth Grahame - Wierzby na wietrze

Etiuda dla dzieci
Kenneth Grahame - Wierzby na wietrze

Nowy, wreszcie współczesny znakomity przekład klasycznej opowieści dla dzieci K. Grahame'a znanej do tej pory jako „O czym szumią wierzby?”

9.00 PLN

Karel Čapek - Księga apokryfów

Proza i poezja światowa
Karel Čapek - Księga apokryfów

Jedna z najważniejszych książek autora „Inwazji Jaszczurów. Karel Capek kreśli w apokryfach inną wizję historii. Hamlet marzy, żeby zostać aktorem, Napoleon lubi swoje dziecięce zabawy, Don Juan nigdy ostatecznie nie uwiódł żadnej kobiety, Helena trojańska wcale nie była pięknością.

10.00 PLN

Arthur C. Clarke - Pierworodni (nakład wyczerpany)

Arthur C. Clarke
Arthur C. Clarke - Pierworodni (nakład wyczerpany)

Pierworodni po raz pierwszy dali znać o sobie wywołując Nieciągłość, w wyniku której Ziemia została rozbita na fragmenty pochodzące z różnych epok. Jednym z rozbitków na tak odmienionej planecie, którą nazwano Mirem, była kobieta, imieniem Bisesa Dutt. Z przyczyn, których nie była w stanie zrozumieć, udało jej się nawiązać osobliwy kontakt z zagadkowym artefaktem i kryjącą się za nim potęgą, która odesłała ją z powrotem na Ziemię. Po powrocie odegrała zasadniczą rolę w podjętej przez całą ludzkość próbie powstrzymania katastrofy, potężnej burzy słonecznej, wywołanej przez Pierworodnych, która miała unicestwić wszelkie życie na całej planecie. Groźbie tej udało się wprawdzie zapobiec, ale straty, jakie poniosła Ziemia, były niewyobrażalne.
Teraz, w dwadzieścia lat później, Pierworodni wracają.

20.00 PLN
Stron: | 1 | ... | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | ... | 28 |