ballard, burgess, ellis, filas, himilsbach, welsh, wiech > wydawnictwo vis-a-vis/Etiuda

Arthur C. Clarke

Arthur C. Clarke - 2061: Odyseja kosmiczna (nakład wyczerpany)

Arthur C. Clarke
Arthur C. Clarke - 2061: Odyseja kosmiczna (nakład wyczerpany)

Odyseja kosmiczna 2010 nie była dalszym ciągiem powieści Odyseja kosmiczna 2001; również ta książka nie jest zwykłą kontynuacją wątków Odysei 2010. Wszystkie trzy powieści należy traktować jako wariacje na ten sam temat, powiązane wielu postaciami i sytuacjami, niekoniecznie jednak rozgrywające się w tym samym wszechświecie. Arthur C. Clarke

16.00 PLN

Arthur Charles Clarke - 2010: Odyseja kosmiczna (nakład wyczerpany)

Arthur C. Clarke
Arthur Charles Clarke - 2010: Odyseja kosmiczna (nakład wyczerpany)

Sir Arthur Charles Clarke (ur. 16 grudnia 1917, zm. 19 marca 2008) – jeden z najwybitniejszych pisarzy science fiction. Z powołania naukowiec i wizjoner, z zamiłowania nurek. W swoich powieściach, zwłaszcza właśnie w serii Odyseja kosmiczna, z wyprzedzeniem kilkudziesięcioletnim zadziwiająco precyzyjnie opisuje przyszłe wynalazki. Czy i zbliżający się rok 2010 będzie zgodny z wizją pisarza? Mamy okazję skonfrontować.

17.00 PLN

Arthur Charles Clarke - 2001: Odyseja kosmiczna (nakład wyczerpany)

Arthur C. Clarke
Arthur Charles Clarke  - 2001: Odyseja kosmiczna (nakład wyczerpany)

Za każdym żyjącym obecnie człowiekiem stoi trzydzieści duchów – taki jest bowiem stosunek, w jakim martwi przewyższają liczebnie żywych. Od zarania dziejów żyło na Ziemi w sumie około stu miliardów ludzi.
Jest to interesująca liczba. Dziwnym zrządzeniem losu w naszejgalaktyce, którą jest Droga Mleczna, znajduje się okołostu miliardów gwiazd.
Tak więc dla każdego człowieka, którykiedykolwiek stąpał po ziemi, świeci jedna gwiazda naszej galaktyki.
Każda z tych gwiazd jest słońcem, często o wiele jaśniejszymi wspanialszym niż nasza mała, najbliższa gwiazda, którąnazywamy Słońcem.
Mnóstwo – być może większość – z tychobcych słońc posiada krążące wokół nich planety. Z pewnościąwięc jest na niebie wystarczająco dużo „Ziem”, by każdy członekrasy ludzkiej – włączywszy w to pierwszych człekokształtnych– miał swój własny raj lub piekło wielkości świata.

16.00 PLN
Stron: | 1 | 2 |