ballard, burgess, ellis, filas, himilsbach, welsh, wiech > wydawnictwo vis-a-vis/Etiuda

Proza i poezja światowa

Anne Rice - Belinda

Proza i poezja światowa
Anne Rice - Belinda

Belinda to najbardziej kontrowersyjna z książek Anne Rice. To niezwykle zmysłowa, erotyczna historia miłosna. Jedyna w swoim rodzaju fantazja. Oto Belinda, złotowłosy obiekt pożądania, świeża, pozbawiona zahamowań. Ale dla Jeremy'ego Walkera - przystojnego i sławnego pisarza, autora książek dla dzieci, a zarazem wybitnego malarza i ilustratora własnych opowieści - Belinda to miłość zakazana, to zakazana namiętność. Słodka szesnastolatka - i najbardziej uwodzicielska kobieta, jaką znał. Urzekająca, zniewalająca....Wyjątkowo zmysłowa... prowokująca... fascynująca mieszanka romansu i tajemnicy KIRKUSZmysłowa proza Anne Rice roztacza przed czytelnikami erotyczne pejzaże, gdzie rozkosze zmysłowe są mroczne... i prawdziwie fascynujące. VILLAGE VOICEAnne Rice jest pisarką nieustroszoną. Można ją śmiało nazwać diablicą współczesnej beletrystyki. A przy tym gdziebyśmy jej nie spotkali, nigdy nie jest zbyt delikatna, żeby wyciągnąć dłoń i dotknąć tego, czego pragnie... ROLLING STONEErotyczna... wielowątkowa... ekscytująca współczesna powieść. L.A. HARALD EXAMINER

30.00 PLN

Anne Rice - Ucieczka do Edenu

Proza i poezja światowa
Anne Rice - Ucieczka do Edenu

Anne Rice (ur.1941 w Nowym OrleaniE) – amerykańska pisarka, autorka ponad 20. powieści, z których większość okazała się bestsellerami. Największą sławę przyniOsły jej powieści grozy, zwłaszcza cykle Kroniki wampirów i Dzieje czarownic z rodyu Mayfair. Ale napisała także trylogię Chrystus Pan. Ma również w swoim dorobku kilka pwieści erotycznych oraz... kilkaset par zapinanych czarnych butów.Ucieczka do Edenu to prawdopodobnie najbardziej zmysłowa z opowieści Anne RiceOto Lisa: nazywają ją perfekcjonistką. Szokująca, tajemnicza i nieustraszona poszukiwaczka seksualnych przygód jest założycielką i „najwyższą” kochanką Klubu – drogiego, ekskluzywnego kurortu na egzotycznej wyspie, gdzie skryte, zakazane fantazje erotyczne mogą się ujawnić i odszukać fizyczne spełnienie.Oto Elliott: szukający dreszczyku emocji fotograf, który często ryzykował życiem w czasie wojen na całym świecie. Teraz jest gotów na największy, najbardziej ryzykowny krok – spenetrowanie najciemniejszych głębin swego seksualnego ja.Towarzyszcie im w podróży do granic erotycznej rozkoszy i jeszcze dalej. Poddajcie się nęcącym cudom wyobraźni i urzekającej zmysłowości. Pożegnajcie się ze światem, jaki znacie – wejdźcie do Edenu...Witamy w Klubie!

26.00 PLN

J.R.R. Tolkien - Potwory i krytycy (NAKŁAD WYCZERPANY)

Proza i poezja światowa
J.R.R. Tolkien - Potwory i krytycy (NAKŁAD WYCZERPANY)

Trylogia J.R.R. Tolkiena "Władca pierścieni" nie wymaga reklamy. Ale czy wiecie, co było najwcześniejszym dziełem Tolkiena? A niektórzy twierdzą, że najważniejszym? Był to zbiór zatytułowany "Potwory i krytycy"Polecamy szczególnie eseje o Beowulfie staroangielskim eposie walki oraz o naturze i fenomenie baśni. Każdy zresztą z zamieszczonych tu tekstów to literacka jakość najwyższej marki, przecież to Tolkien!

27.00 PLN

Beowulf

Proza i poezja światowa
Beowulf

Beowulf. Epos walki tyleż średniowiecznej co i współczesnej to najstarszy epos bohaterski w Europie. Powstał o kilkaset lat przed chrztem Polski, i co najmniej przez pół tysiąclecia nic mu nie dorównało. Czy znaczy to, że się zestarzał? Ani trochę. Pozostaje, aktualny, pasjonujący i wstrząsający do dzisiaj. Do popularyzacji Beowulfa w znacznej mierze przyczynił się J.R.R.Tolkien, którego pierwszym rewelacyjnym dziełem była właśnie rozprawa o tym poemacie.

25.00 PLN

Stephenie Meyyer. Biografia autorki cyklu Zmierzch

Proza i poezja światowa
Stephenie Meyyer. Biografia autorki cyklu Zmierzch

Stephenie Meyer (ur. 24 12 1973 w Hartford w USA) – amerykańska pisarka, autorka powieści Intruz i sagi Zmierzch. Skończyła Brigham Young University, otrzymując dyplom z literatury angielskiej. Obecnie mieszka wraz z mężem i trzema synami w Arizonie. Jej debiutancka powieść Zmierzch oraz następne powieści cyklu czyli Księżyc w nowiu, Zaćmienie i Przed świtem stały się międzynarodowymi bestsellerami. W najbliższym czasie autorka planuje napisanie drugiej i być może trzeciej części powieści Intruz oraz piątej części Zmierzchu.Stephenie dorastała w świecie dystyngowanych myśli i uczuć. Została wychowana jako mormonka, co samo w sobie może nie stanowiło istotnego czynnika, jeśli chodzi o tworzenie wyimaginowanego tła wydarzeń. Jednak jej religia, w połączeniu z pełnym miłości, tradycyjnym poczuciem własnego ja, które stanowią jej znak rozpoznawczy, są w znacznej mierze paliwem jej prac. U podstaw jej utworów leżą wyniesione z domu wartości oraz umiejętność dokonywania najlepszego wyboru. Nie zawsze wyluzowana, zwłaszcza w czasach liceum, gdzie presja rówieśników panowała niepodzielnie. Ale dla Stephenie ta presja nigdy nie była czynnikiem decydującym o jej podejściu do życia i działania. Tym czynnikiem była wierność sobie samej.Stephenie pisze o czystych, lirycznych uczuciach towarzyszącym zalotom. Pierwsze spojrzenie przez zatłoczony pokój. Pierwsze, niepewne rozmowy. Uśmiechy. Pierwsze przyciąganie. Podniecenie jest obecne, ale w jej wyobraźni to raczej ciepły blask niż płonący ogień wiedzie jej bohaterów do tańca, któremu na imię pierwsza miłość.Tak, w jej świecie są wampiry i widać znaki obecności innych fantastycznych istot, i nie da się uniknąć konsekwencji miłości między istotą ludzką a mieszkańcem krainy mroku. Ale nawet w tym skrajnym przypadku związku dwóch istot drogowskazem dla Stephenie są niewinność i całkowicie naturalne dorastanie, nie zaś elementy cielesne, które odgrywają główną rolę w większości utworów o wampirach, w takich klasycznych powieściach jak Wywiad z wampirem Anny Rice, Drakuli Brama Stokera czy w innych niezliczonych filmach i książkach.

5.00 PLN

Ray Bradbury - Jakiś potwór tu nadchodzi (nakład wyczerpany)

Proza i poezja światowa
Ray Bradbury - Jakiś potwór tu nadchodzi (nakład wyczerpany)

Dwóch zwyczajnych trzynastoletnich chłopców i serdecznych przyjaciół, Jim Nightshade i Will Halloway, zamiłowanych w awanturniczych powieściach i nocnych przygodach, biegających po sadach i cmentarzach z kieszeniami wypełnionymi kamieniami, starymi scyzorykami i innymi chłopięcymi skarbami, napotyka na swojej drodze tajemniczy, mroczny lunapark, którego właściciele, Dark i Cooger, pod fasadą przedstawień uprowadzają ludzi, zabierają im dusze i zmieniają w groteskowe dziwolągi, by przez wieki więzić ich w swoim wesołym miasteczku...Kim są naprawdę panowie Dark i Cooger i czego chcą od chłopców? Czy Jim i Will unikną zemsty demonicznych właścicieli lunaparku? Czy ich przyjaźń przetrwa ciężką próbę, jaka ich czeka?

20.00 PLN

Esther Vilar - Na dziewczęcej skórze

Proza i poezja światowa
Esther Vilar - Na dziewczęcej skórze

Esther Vilar to nie tylko piękna Argentynka i Niemka z pochodzenia. Ale też zdumiewająca odwagą i chyba najmądrzejsza kobieta świata. Przy tym feministka. Lecz nie z tych nawiedzonych, które uważają mężczyznę za swego wroga. Esther Vilar dowodzi, że zgubny dla obu stron konflikt między kobietą a mężczyzną wynika, po większej części, tylko ze ślepej zajadłości albo z głupoty. Bo gdyby nie ten brak rozsądku, mężczyzna i kobieta powinni być i bywają dla siebie nawzajem czymś najwspanialszym na świecie i niezawodnym. Mówią o tym jej genialne powieści Matematyka Niny Gluckstein i Amerykańska papieżyca, już wydane po polsku. Sensacyjne i porywające w lekturze. A przy tym pełne frapującej mądrości. Oto trzecia z nich.

20.00 PLN

Jaroslav Hasek - Tasiemiec Księżnej Pani

Proza i poezja światowa
Jaroslav Hasek - Tasiemiec Księżnej Pani

Tak się zaczęło. To w tym tomie po raz pierwszy zaprezentuje się światu dobry wojak Szwejk, który będzie działał w lotnictwie. I jak na niego przystało - zacznie rezolutnie - od lotu do wszystkich diabłów. Spotka się tam z innym aniołem - księżną Mechlińską, która wdrapie się do nieba po swoim tasiemcu. Itd. Satyryczne opowiastki Jaroslava Haska skrzą się czeskim humorem i plebejską rubasznością od pierwszego do ostatniego zdania książki.
Tasiemiec Księżnej Pani to już trzeci po Zniknięciu posła i Szczęśliwym gniazdku tom opowiadań Haska, który ukazuje się w naszym wydawnictwie.

11.00 PLN

Karel Čapek - Księga apokryfów

Proza i poezja światowa
Karel Čapek - Księga apokryfów

Jedna z najważniejszych książek autora „Inwazji Jaszczurów. Karel Capek kreśli w apokryfach inną wizję historii. Hamlet marzy, żeby zostać aktorem, Napoleon lubi swoje dziecięce zabawy, Don Juan nigdy ostatecznie nie uwiódł żadnej kobiety, Helena trojańska wcale nie była pięknością.

10.00 PLN

James Jones - Cienka czerwona linia (ostatnie egzemplarze)

Proza i poezja światowa
James Jones - Cienka czerwona linia (ostatnie egzemplarze)

James Jones (1921-77)-amerykański pisarz, autor bestsellerowych powieści, między innymi: Stąd do wieczności, Długi tydzień w Parkman, Wesoły miesiąc maj, Gwizd i właśnie Cienka czerwona linia, uznawana za jeden z najsłynniejszych książek wojennych XX wieku. Autor, w niezwykle sugestywny, realistyczny sposób, przedstawia wojnę, i nic dziwnego, sam w kocu brał udział w opisywanej przez siebie batalii, na wyspie Guadalcanal, w listopadzie 1942 roku.Cienka czerwona linia, to według przytoczonego przez Jamesa Jonesa przysłowia, granica między szaleństwem a rozsądkiem. Czy jednak w ogniu walki mona choćby próbować tę linię odnaleźć? Jak oceni cynizm, tchórzostwo, brutalność? Po której stronie granicy należałoby umieścić zachowania doprowadzonych do ostateczności żołnierzy?

24.00 PLN
Stron: | 1 | 2 | 3 | 4 |