ballard, burgess, ellis, filas, himilsbach, welsh, wiech > wydawnictwo vis-a-vis/Etiuda

Proza i poezja światowa

Stephenie Meyyer. Biografia autorki cyklu Zmierzch

Proza i poezja światowa
Stephenie Meyyer. Biografia autorki cyklu Zmierzch

Stephenie Meyer (ur. 24 12 1973 w Hartford w USA) – amerykańska pisarka, autorka powieści Intruz i sagi Zmierzch. Skończyła Brigham Young University, otrzymując dyplom z literatury angielskiej. Obecnie mieszka wraz z mężem i trzema synami w Arizonie. Jej debiutancka powieść Zmierzch oraz następne powieści cyklu czyli Księżyc w nowiu, Zaćmienie i Przed świtem stały się międzynarodowymi bestsellerami. W najbliższym czasie autorka planuje napisanie drugiej i być może trzeciej części powieści Intruz oraz piątej części Zmierzchu.Stephenie dorastała w świecie dystyngowanych myśli i uczuć. Została wychowana jako mormonka, co samo w sobie może nie stanowiło istotnego czynnika, jeśli chodzi o tworzenie wyimaginowanego tła wydarzeń. Jednak jej religia, w połączeniu z pełnym miłości, tradycyjnym poczuciem własnego ja, które stanowią jej znak rozpoznawczy, są w znacznej mierze paliwem jej prac. U podstaw jej utworów leżą wyniesione z domu wartości oraz umiejętność dokonywania najlepszego wyboru. Nie zawsze wyluzowana, zwłaszcza w czasach liceum, gdzie presja rówieśników panowała niepodzielnie. Ale dla Stephenie ta presja nigdy nie była czynnikiem decydującym o jej podejściu do życia i działania. Tym czynnikiem była wierność sobie samej.Stephenie pisze o czystych, lirycznych uczuciach towarzyszącym zalotom. Pierwsze spojrzenie przez zatłoczony pokój. Pierwsze, niepewne rozmowy. Uśmiechy. Pierwsze przyciąganie. Podniecenie jest obecne, ale w jej wyobraźni to raczej ciepły blask niż płonący ogień wiedzie jej bohaterów do tańca, któremu na imię pierwsza miłość.Tak, w jej świecie są wampiry i widać znaki obecności innych fantastycznych istot, i nie da się uniknąć konsekwencji miłości między istotą ludzką a mieszkańcem krainy mroku. Ale nawet w tym skrajnym przypadku związku dwóch istot drogowskazem dla Stephenie są niewinność i całkowicie naturalne dorastanie, nie zaś elementy cielesne, które odgrywają główną rolę w większości utworów o wampirach, w takich klasycznych powieściach jak Wywiad z wampirem Anny Rice, Drakuli Brama Stokera czy w innych niezliczonych filmach i książkach.

5.00 PLN

Ray Bradbury - Jakiś potwór tu nadchodzi (nakład wyczerpany)

Proza i poezja światowa
Ray Bradbury - Jakiś potwór tu nadchodzi (nakład wyczerpany)

Dwóch zwyczajnych trzynastoletnich chłopców i serdecznych przyjaciół, Jim Nightshade i Will Halloway, zamiłowanych w awanturniczych powieściach i nocnych przygodach, biegających po sadach i cmentarzach z kieszeniami wypełnionymi kamieniami, starymi scyzorykami i innymi chłopięcymi skarbami, napotyka na swojej drodze tajemniczy, mroczny lunapark, którego właściciele, Dark i Cooger, pod fasadą przedstawień uprowadzają ludzi, zabierają im dusze i zmieniają w groteskowe dziwolągi, by przez wieki więzić ich w swoim wesołym miasteczku...Kim są naprawdę panowie Dark i Cooger i czego chcą od chłopców? Czy Jim i Will unikną zemsty demonicznych właścicieli lunaparku? Czy ich przyjaźń przetrwa ciężką próbę, jaka ich czeka?

20.00 PLN

Esther Vilar - Na dziewczęcej skórze

Proza i poezja światowa
Esther Vilar - Na dziewczęcej skórze

Esther Vilar to nie tylko piękna Argentynka i Niemka z pochodzenia. Ale też zdumiewająca odwagą i chyba najmądrzejsza kobieta świata. Przy tym feministka. Lecz nie z tych nawiedzonych, które uważają mężczyznę za swego wroga. Esther Vilar dowodzi, że zgubny dla obu stron konflikt między kobietą a mężczyzną wynika, po większej części, tylko ze ślepej zajadłości albo z głupoty. Bo gdyby nie ten brak rozsądku, mężczyzna i kobieta powinni być i bywają dla siebie nawzajem czymś najwspanialszym na świecie i niezawodnym. Mówią o tym jej genialne powieści Matematyka Niny Gluckstein i Amerykańska papieżyca, już wydane po polsku. Sensacyjne i porywające w lekturze. A przy tym pełne frapującej mądrości. Oto trzecia z nich.

20.00 PLN

Jaroslav Hasek - Tasiemiec Księżnej Pani

Proza i poezja światowa
Jaroslav Hasek - Tasiemiec Księżnej Pani

Tak się zaczęło. To w tym tomie po raz pierwszy zaprezentuje się światu dobry wojak Szwejk, który będzie działał w lotnictwie. I jak na niego przystało - zacznie rezolutnie - od lotu do wszystkich diabłów. Spotka się tam z innym aniołem - księżną Mechlińską, która wdrapie się do nieba po swoim tasiemcu. Itd. Satyryczne opowiastki Jaroslava Haska skrzą się czeskim humorem i plebejską rubasznością od pierwszego do ostatniego zdania książki.
Tasiemiec Księżnej Pani to już trzeci po Zniknięciu posła i Szczęśliwym gniazdku tom opowiadań Haska, który ukazuje się w naszym wydawnictwie.

11.00 PLN

Karel Čapek - Księga apokryfów

Proza i poezja światowa
Karel Čapek - Księga apokryfów

Jedna z najważniejszych książek autora „Inwazji Jaszczurów. Karel Capek kreśli w apokryfach inną wizję historii. Hamlet marzy, żeby zostać aktorem, Napoleon lubi swoje dziecięce zabawy, Don Juan nigdy ostatecznie nie uwiódł żadnej kobiety, Helena trojańska wcale nie była pięknością.

10.00 PLN

James Jones - Cienka czerwona linia (ostatnie egzemplarze)

Proza i poezja światowa
James Jones - Cienka czerwona linia (ostatnie egzemplarze)

James Jones (1921-77)-amerykański pisarz, autor bestsellerowych powieści, między innymi: Stąd do wieczności, Długi tydzień w Parkman, Wesoły miesiąc maj, Gwizd i właśnie Cienka czerwona linia, uznawana za jeden z najsłynniejszych książek wojennych XX wieku. Autor, w niezwykle sugestywny, realistyczny sposób, przedstawia wojnę, i nic dziwnego, sam w kocu brał udział w opisywanej przez siebie batalii, na wyspie Guadalcanal, w listopadzie 1942 roku.Cienka czerwona linia, to według przytoczonego przez Jamesa Jonesa przysłowia, granica między szaleństwem a rozsądkiem. Czy jednak w ogniu walki mona choćby próbować tę linię odnaleźć? Jak oceni cynizm, tchórzostwo, brutalność? Po której stronie granicy należałoby umieścić zachowania doprowadzonych do ostateczności żołnierzy?

24.00 PLN

Michael Blake - Święty szlak (nakład wyczerpany)

Proza i poezja światowa
Michael Blake - Święty szlak (nakład wyczerpany)

Po oszałamiającym sukcesie Tańczącego z Wilkami (siedem Oskarów dla filmu, dwa miliony sprzedanych egzemplarzy książki) Michael Blake przedstawia dalsze dzieje bohaterów tej indiańskiej epopei.

Święty szlak to książka, którą czyta się jednym tchem. Bohaterowie stają się nam bliscy i w napięciu śledzimy ich codzienne życie, w które wkrada się coraz więcej niepokoju. Obserwujemy próby przystosowania się i zrozumienia zmian, które nieuchronnie zbliżają się do ich wioski.

Wreszcie walkę, coraz bardziej rozpaczliwą, o zachowanie tego, co stanowi o ich wolności, tożsamości i tradycji.
Autor nie tylko pozwala nam wniknąć w mentalność Indian, ale zaskakuje czytelnika spojrzeniem na nasz świat ich oczami.

Ukazuje prawdę, że Indianie to ludzie dzicy, lecz nie prymitywni, pełni poczucia humoru, inteligentni, wrażliwi, prawi i honorowi. Żyjący w zgodzie z naturą, wkomponowani w jej rytm.

40.00 PLN

Tenzin Tsundue - Kora

Proza i poezja światowa
Tenzin Tsundue -  Kora

Tenzin Tsundue – tybetański poeta, publicysta i działacz niepodległościowy. Obecnie przewodniczy międzynarodowej organizacji Friends of Tibet. Podejmował spektakularne działania (wspinanie się na wieżowce i rozwieszanie tybetańskich flag) podczas wizyt chińskich polityków w Indiach. Dotychczas opublikował trzy książki „Crossing the Border”, „Semshoook” i właśnie „Kora” (wydana także we Francji i Malezji). Jest Tybetańczykiem, ale urodził się w rodzinie emigrantów w Indiach. W 1997 roku zdobył się na samotną, nielegalną wyprawę do ojczyzny. Oczywiście został aresztowany przez Chińczyków. Trzy miesiące spędził w więzieniach w Lhasie i Ngari. Bity, głodzony, przesłuchiwany. W końcu wyrzucono go z ojczyzny.

8.00 PLN

Sztuka wojenna

Proza i poezja światowa
Sztuka wojenna

Klasyczny traktat chiński SUN TZU - "Sztuka wojny" w nowym przekładzie i opracowaniu Roberta Stillera. Uzupełniony dodatkowymi traktatami Wu Qi - "Sztuka wojenna", Sima Qian - "Z żywota mistrza Sun Zi" oraz Tan Daoji - "Trzydzieści sześć podstępów".

16.00 PLN

Gilgamesz

Proza i poezja światowa
Gilgamesz

Epos babiloński i asyryjski ze szczątków odczytany i uzupełniony także pieśniami szumerskimi przez Roberta Stillera, zilustrowany przez Romana Opałkę.

30.00 PLN
Stron: | 1 | 2 | 3 | 4 |